Další reference

Moc si vážím spolupráce s Jaromírem, je to člověk, který umí výborně naslouchat a pokládat skvělé otázky, které člověka donutí přijít na odpovědi, které do života potřebuje. Jeho styl práce mi neuvěřitelně vyhovoval a čas i peníze, které jsem do našich setkání investoval, se reálně odrazili na pracovních i osobních výsledcích. Děkuji.
Michal Jirák
Managing Director
Ke koučinku s Jaromírem jsem se dostala vlastně náhodou, skrze projekt do kterého je zapojen. Setkání s Jaromírem jsou pro mě jistým zastavením a prostorem pro práci sama se sebou, se svými pocity, myšlenkami, obavami, radostmi i starostmi. Spolupráci vnímám velmi pozitivně, sedla mi Jaromírova energie a přístup, kterým setkání vede. Pomocí "záludných" otázek, mi umožňuje podívat se na věci z jiné perspektivy, s nadhledem a odstupem. Takto si dokážu lépe formulovat své cíle i kroky k dosažení a sladit tuto strukturu se svou intuicí a pocity. Určitě mohu doporučit všem, kteří mají zájem se rozvíjet a pracovat sami na sobě.
Hana Janatová
Vedoucí dispečinku
V životě jsem měl vždycky celkem jasné cíle, za kterými jsem šel. Jenže jednoho dne byly vlastně všechny cíle splněné a tak nějak jsem nevěděl kudy dál. Bylo pro mě těžké najít motivaci a naplno se vrhnout do dalších aktivit. Potřeboval jsem si ujasnit, co ty aktivity mají být a hlavně proč jsou právě ty konkrétní aktivity důležité. Upřímně, když to tady takhle zpětně píšu, ani mi to nepřipadá tak složité, ale složité to bylo. A díky Mírovi se mi to povedlo. Děkuju.
Jakub Stuchlík
Jakub Stuchlík
Manažer a konzultant
Absolvoval jsem půlroční koučink, kde hlavním tématem bylo, jak nastartovat a realizovat projekt, který jsem již dlouhou dobu nosil ve své hlavě. Ujasnil jsem si změny ve svém životě, kterých jsem chtěl a musel dosáhnout, aby byl projekt úspěšný od samého počátku. Našel jsem další možné cesty k dosažení cíle a nalezl také nové pohledy, se kterými významně vyrostla moje výkonnost i nadhled. Koučink a spolupráci s Mírou doporučuji 100 % lidem, kteří tápají, hledají se, chtějí udělat změnu anebo naopak nechtějí a potřebují utvrdit, že cesta, po které jdou, je ta správná. Pravidelná setkání byla velmi příjemná a na konci každého jsem se již těšil na další.
Aleš Prchal
Nadšenec v oblasti vín a vinařství
Před prvním setkáním jsem ani přesně nevěděl, co to ten coaching vlastně je. Byl jsem zvědavý a očekával vše možné. Setkání, kde mi někdo bude říkat, co musím dělat, co dělám špatné a já si budu připadat jako malý děcko před rodiči. Musím ale říct, že opak je pravdou. Již na začátku setkání mi bylo srozumitelně vysvětleno, co coaching je, jak budou setkání probíhat a jaké budou naše role. Míra tak nebyl ten, před kým bych měl nějaké obavy, kdo by mě přiváděl do nepříjemných situací a díval se na mě skrze prsty. Stal se během našich společných setkání mým parťákem, člověkem, který naslouchal a dokázal mi nastavit zrcadlo takovým způsobem, abych se viděl a dokázal si na spoustu věcí odpovědět sám, aniž bych se u toho cítil nepříjemně. Ze setkání jsem měl skvělý a příjemný pocit, proto bylo pro mne mnohem jednodušší si o věcech povídat a přicházet tak na možná řešení sám - společně. Často se u každé profese říkává, že je to vždy o lidech a v tomto případě je Míra člověk na správném místě.
Robert Shweiki
Datový specialista
Koučovací setkávání s Jaromírem pro mě bylo obohacující nejen po „rozvojové“, ale i lidské stránce. Na setkání jsem se vždy těšila a odcházela jsem z něj plna pozitivní energie a chuti pracovat na svém tématu. Jaromír je velmi pozitivní, empatický a zkušený kouč, který si sám prošel svou rozvojovou cestou, takže ví, čím si jeho klienti prochází a s jakými překážkami se na své cestě mohou potkat. Na každém setkání Jaromír v úvodu zrekapituloval, o čem jsme si povídali minule a pak jsem se rozhodla, jestli chci pokračovat v načatém tématu, nebo pracovat na tom, k čemu jsme se dostali minule a co jsem považovala za důležité. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost s Jaromírem spolupracovat a posunout se dál ve svém rozvoji – díky coachingu u Jaromíra vím, že to, jak se cítím, mohu ovlivnit sama.
Eliška Zelendová
Eliška Zelendová
Manažerka fundraisingu
Na Jaromíra jsem se obrátila, když jsem byla nespokojená se svým životem. Měla jsem pocit, že manžel a skoro dospělé děti jsou na mě závislé a já jsem tady jen pro to, abych naplňovala jejich potřeby. Nikde jsem neviděla prostor pro sebe. Za pomoci Jaromíra se mi podařilo odkrýt to, že vše je v mé hlavě a že dokážu toto nastavení změnit. Nyní jsem spokojená s tím, jak jsem si osvojila návyky, které mi pomáhají naplňovat moji potřebu žít jinak. Opět jsem pocítila radost z práce a získala jsem prostor sama pro sebe, kdy se mohu věnovat aktivitám, které mi život zpříjemňují. Jaromír je vnímavý a empatický posluchač.
Ivona Hönigerová
Manažerka kvality
Do prvního sezení s Mírou jsem toho o koučinku moc nevěděl a neměl jsem tedy tušení, co od toho očekávat. Hned na začátku mi předal veškeré informace, díky kterým jsem získal povědomí o tom, co mě bude čekat, když se rozhodnu pokračovat. Šel jsem do toho a nelituji ani vteřiny mého času, který jsem do toho investoval. Míra mě vedl a směroval, ale při tom za mě nerozhodoval – nechal mě jít si svou cestou, zvolit si témata/oblasti, kterým se chci věnovat. Krok za krokem jsem se díky jeho vedení dostal až k vytvoření potřebných návyků a jejich úspěšnému zavedení do mého běžného života. Byl jsem překvapen, jak rychle to najednou šlo. Sám jsem se o to pokoušel poslední roky již několikrát, ale bez valného úspěchu a až díky Mírově vedení se mi to konečně podařilo. Mohu ho vřele doporučit.
Ladislav Ocásek
Produktový manažer
Míra mi pomáhal jako kouč s problémem časové disbalance a sebekázně. Zkusila jsem za život více koučů s primárně podobnými problémy, ale až nyní se mi povedlo najít rovnováhu. Míra měl konstruktivní vedení a po našich setkáních vždy udělal zápis. To se hodilo, protože jsem si i já připomněla, kde přesně jsme byli minule, a sama viděla ten osobní posun. Nikde nebyl cítit nátlak, rady, soud, a to je to hlavní. Míru bych opravdu doporučila, protože i když se to ze začátku nemusí zdát, dlouhodobější a systematická spolupráce ovoce přinese.
Petra Bartovská
Test manager

© 2023 Jaromír Otava. All rights reserved.